072-3932969

0 פריטים בהזמנה

מורדי הגטאות 50 ראשל"צ
X סגור תפריט דף הבית אודות הדברה לבתי עסק מחירון הדברה באיוד חנות הרחקת יונים המלצות מאמרים צור קשר מחירון הדברה גלרייה

חולדת החוף, חולדה מצויה, עכבר מצוי

ידע כללי:

המכרסמים באשר הם , סדרתם היא הגדולה ביותר שבסדרות היונקים ובה כ- 40% ממיני היונקים. ניתן לראות שהמאפיין את המכרסמים הוא שיש להם שתי שיניים חותכות בלסת העליונה ושתיים בתחתונה, שיניים חדות מאוד , חדות כתער וכתוצאה מכך מעניקות יכולת כרסום אדירה.
 

סוגי מכרסמים:

חולדת החוף(נודדת).
חולדה מצויה(העליות).
עכבר מצוי(הבית).
 

חולדת החוף V.S  חולדה מצויה:

התפוצה בארץ – את חולדת החוף נוכל למצוא באזור החוץ וביישובי האדם בלבד , לעומת חולדה מצויה אותה ניתן למצוא בארץ כולה , לרבות נאות מדבר, יישובים מחנות צבא בנגב, יערות טבעיים, יערות אורן, בביצות החולה.

קינון – קינונם של חולדות החוף נעשות במחילות ותחת מחסות על פני הקרקע לעומת חולדה מצויה שקינונם מתבצעת בדרך כלל במקומות גבוהים לדוגמא על עצים , בסבך ענפים ומטפסים , בעליות הגג. לעיתים חופרת החולדה מחילות או מקננת תחת מחסות על פני הקרקע.

מזון – חולדת החוף מתאפיינת במזונה באומניבורית וטורפת. תוקפת גם חיות גדולות ממנה, לעומת חולדה מצויה שהיא נוטה פחות לטרף ומעדיפה לאכול אוכל צמחי, בעיקר פירות (רימונים, תמרים וכו'..).
 

חולדת החוף:

חולדות החוף פעילות בזמן הלילה, מקומות פעילותן הן מחילות ומערכות ביוב . הולכות על כפות הרגליים , כושר תנועתם שחייה וריצה . התנועה בשטח של חולדת החוף מתבצעת בצמוד לקירות ובשטח הגלוי נמצאת בתנועה במסלול קבוע. תחום מחייתם של חולדת החוף נמצא במחילות 8-20 דונם , ישנה מחילה עיקרית ובנוסף גם מחילות משניות , סמוך למקורות המזון אפשר להעריך עד טווח של 12 מ' ואילו בכפרים מתרחקים עד 400 מ' ממקור מזון. חולדת החוף ביישובים – סדקים במערכת הביוב, מחילות במערכת ניקוז מי הגשמים , מערכות תת קרקעיות.
חולדת החוף יכולה לנוע עד 100-500 מ' בלילה. חולדת החוף הינה חבורה טריטוריאלית של מספר נקבות וזכרים , ישנה היררכיה בחבורה(שליטה על מזון וקינון הטובים ביותר) כל נקבה מזדווגת עם מספר זכרים .

* בכל המינים אם לא יהיה מספיק מזון תיוצר/תהיה הגבלת טריטוריה בין המינים. משך חייה של החולדה היא שנה, אין נדידה עונתית .
 

חולדה מצויה:

פעילותה של החולדה המצויה נעשה בלילה, המקומות בהן היא פועלת הן על עצים , מתחת לגגות, קומות עליונות, מחילות, הולכות על כפות הרגליים, כושר תנועתם מתאפיינת בקפיצה וטיפוס המסלול שלהן קבוע  כשמדובר בשטח גלוי ואף נצמדות לקירות. מקום המחייה של החולדה המצויה היא בעצים ובניינים , מעברים עליים לדוגמא חוטי חשמל טלפון וכדומה. חולדה כזאת מרחק התנועה שלה היא עד 100 מ'.  מבנה חברתי של חולדה מצויה - בסביבה עשירה במזון ומקומות מחבוא , קבוצת משפחה טריטוריאלית , יש היררכיה ברורה הזכר הוא השליט והנקבה שליטה , מעמד עדיף לנקבות , הנקבות הן אלו שמגנות על הטריטוריה. חולדה מצויה ניתן לראות בסביבה פתוחה , מחוץ ליישוב.
* כמו שנכתב לעיל בכל המינים, אם לא יהיה מספיק מזון תהיה / תיוצר הגבלת טריטוריה בין המינים. משך חייה של חולדה , שנה אחת. חולדה מצויה נודדת בין גנים ושדות למבנים וההפך.

החושים ומה שביניהם:
 ריח , סביבה ומזון , מישוש, טעם, שמיעה , ראייה.
חושיהם של החולדות נגזרים מעצם ההתנהגות ובית הגידול הליליים וכמובן מהחיים במחילה. טעמם מפותח מאוד , נוגעים בקירות ובחפצים , שמיעה עד 100 קילוהרץ  , רואים באור חלש איכות ראייתם היא חלשה מבחינים רק בצורה הכללית ובשינויים שחלים בה, ראייתם היא בשחור לבן.
 

עכבר מצוי:

זמן פעילותו של העכבר מצוי הוא בלילה, מקומות פעילותו הן במחילות , פינות נסתרות, מתאפיין בקפיצה וריצה. תחום מחייתו של העכבר המצוי הן בעיקר מקומות מחבוא, סדקים חללים , מחילות בקרקע בנוסף ,יכול להגיע עד עשרות מטרים , בסוג מכרסם זה הזכר הוא שליט טריטוריאלי , יש מערכת מחילות , מספר נקבות וזכרים נשלטים. שנה וחצי זהו משך החיים של העכבר המצוי , נדידתו עונתית בין שדות למבנים וההפך. יכול לחיות בתנאי יובש ,  חודשים על דיאטה של דגניים , כל עוד מזונם מכיל 15% מים לא זקוקים למי שתיה לעומת החולדות שהן חייבות לשתות.
 

איך בעצם החולדות לומדות?

לחולדות יש יכולות למידה קינסתטיים , לומדות דרך התנועה. לומדים טוב יותר כאשר הם מעורבים בפעילות עצמה, קולטים ידע דרך עשייה ונגיעה.
 

הרבייה והפוטנציאל בה:

גורמים מגבילים – שלושת המ' : מזון , מחסה , מי שתיה.
אם לא תהיה הגבלה של שלושת המ' אז קצת הרבייה יגדל , ולהיפך אם תהיה הגבלה של המזון, מחסה ומי השתייה פוטנציאל הרבייה יקטן.

כתובתינו:
הערבה 31 נתיבות
מורדי הגטאות 50 ראשון לציון

פנייה מהירה

מלאו את פרטיכם ונשוב אליכם בהקדם
כתובת המייל לא תופיע באתר ולא תועבר לצד שלישי
הדברת-חרקים
הדברה באיוד
הדברת-מכרסמים
עבודות-גינון
נעשה באהבה ע"י © כל הזכויות שמורות 2021  תקנון | מדביר בראשון לציון | תחזית מזג אוויר תל אביב
הדברת מכרסמים Big house תיבות האכלה להדברת מכרסמים עם רעלים להדברה בטוחה 2תחנות  "ביג האוס" תיבת האכלה סגורה הרמטית להדברת חולדות המיועדת לשימוש חד פעמי. מתאימה לשימוש בכל מקום כגון: עליות גג, מחסנים, לולים, חניונים וכד'. התחנה מכילה פיתיון (בלוקיון פלוס)המבוסס על חומר אנטיקואגולנטי (מונע קרישת דם). תכולתה מאפשרת שימושה בתנאי לחות קשים. הפיתיון בצורת בלוק המכיל תוספות מזון וטעם מושך במיוחד את החולדות ומביא להדברתן. הוראות שימוש: יש להניח את תיבות האכלה (2 עד 3) במרחק של כ- 10 עד 15 מטר באופן שלא יאפשר גישה של ילדים או חיות מחמד לחומר (מומלץ להעמיד במקום מוסתר). יש להניח את תיבות האכלה בפתחי מחילות ומקומות אכילה, שתייה, מעבר או בכל מקום אחר בו נמצאו סימנים המראים פעילות של המכרסמים. המוצר נמכר אך ורק כסט של 2 יחידות ולא ניתן למכור יחידה אחת. שימו לב, שימו לב, זו פעם ראשונה שהמשרד להגנת הסביבה מאשר למכור רעל עכברים לשימוש ביתי! מוצר זה מהווה שינוי הרגלי מכירה וכמובן הרגלי צריכה ומאפשר ללקוחות לפתור את בעיית החולדות ללא אחזקה של חומרים מסוכנים ומבלי לעבור על החוק ולנו כמוכרים , למכור בביטחון מוצר מקצועי שישמור על בטיחות הלקוחות ובני משפחותיהם. מכיל: ברודיפקום (BRODIFACOUM) 0.005%, דנטוניום בנזואט (חומר מר) 0.001% - תוספת מזון, חומרי טעם וצבע, פרפין וחומר משמר (השלמה ל 100%).   משקל נטו : 100 גר'      מספר רישום המשרד להגנת הסביבה: 585      

הזמינו את המוצר בואו אלי להדברה
הדברת מכרסמים
ההודעה נשלחה בהצלחה!
נציגנו ישובו אליכם בהקדם, תודה