072-3932969

0 פריטים בהזמנה

מורדי הגטאות 50 ראשל"צ
X סגור תפריט דף הבית אודות הדברה לבתי עסק מחירון הדברה באיוד חנות הרחקת יונים המלצות מאמרים צור קשר מחירון הדברה גלרייה

טרמיטים

ביולוגיה של הטרמיטים:

זמן התפתחות הביצים עד שהן בוקעות באזורים טרופיים בין 24- 32 יום, באזורים ממוזגים עד 90 יום. מספר דרגות התפתחות הזחלים 4-10 חודשים וזמן התפתחות הנימפות(זחלים) עד לבגרות 6-12 חודשים. מספר הביצים בתחילת התפתחות הקן 15-20 ביצים ליום. מספר זה הולך וגדל עם הזמן ומגיע לאלפים ואף נאמד במיליונים בשנה. גודלן של הפועלות /פועלים כ- 5-8 ס"מ , גודל המלכה יכול להגיע עד 10 ס"מ.

 

הטרמיטים:

הטרמיטים הם חרקים קטנים , אורך גופם נע בין 3-8 מ"מ, חיוורים , דומים יותר לתיקנים. הטרמיטים בדומה לנמלים ולדבוראים נחשבים לחרקים חברתיים ובשונה מהם שהנמלים והדבוראים מזדווגים פעם אחת , טרמיט הזכר(המלך) נשאר לצד המלכה(הנקבה) ומפרה אותה כל כמה ימים והם היחידים שמתרבים בקן.
חיים במושבות של בין כמה מאות פריטים ואף יכול להגיע עד 10 מיליון פריטים.
בחיים במושבה אפשר להבחין בין 4 מעמדות: מתבגרים, פועלים, חיילים ומתרבים.
הטרמיטים ניזונים מעץ ומעכלים תאית במהירות ובקלות.
בזמנו היה נהוג לקרוא לטרמיטים "נמלים לבנות" אבל זאת בעצם טעות. הטרמיטים אומנם חיים בקן בעל אלפי פריטים כמו הנמלים אך למעשה הם קרובים יותר לתיקנים מאשר לנמלים, אפשר לומר שמבחינה אבולוציונית הטרמיטים הקדימו את הנמלים במיליוני שנים.
מתרחקים מאור וכמעל כל פעילותם נעשית מתחת לפני השטח או בתוך העץ עצמו וכשיש צורך לעבור מנקודה לנקודה מסוימת בשטח חשוף , הם בונים לעצמם קני בוץ.

 

ביולוגיה של הטרמיטים בהשוואה לנמלים:

כנפי הטרמיטים זהות בגודל ובצורתן בניגוד לכנפי הנמלים שאינן זהות בגודל ובצורה שלהן. החזה והבטן של הטרמיטים נראים כיחידה אחת , ואילו אצל הנמלים מבחינים בבירור בין החזה לבטן. מחושי הטרמיטים ישרים ואצל הנמלים המחושים מכופפים.

 

הטרמיטים – ארגון חברתי ותקשורתי:

התקשורת בין הפרטים הרבים היא ברובה על ידי איתות שהוא איתות כימי של הפרשת פרומונים, אך ידועה גם תקשורת שהיא תקשורת קולית כלומר מקישים בראשם על דפנות הקן. לכל מושבה יש את הריח האופייני לה וכאשר קיימת סכנה מפני פלישה של אויב/זר תושבי המושבה מפרישים פרומון אזהרה אשר מפעיל את החיילים.

 

הטרמיטים – ארגון חברתי ומבנה הגוף:

בסתיו ובאביב מגיחים מהקינים הפרטים המכונפים למסע כלולות –מסע הזדווגות והקמת מושבות חדשות, לאותם פרטים שני זוגות כנפיים אשר זהות בגודלן.
פעם בשנה אחרי היורה מתרחש מעוף כלולות בסנכרון .

 

הטרמיטים – המינים בישראל:

בישראל ידועים כ-12 מינים הנכללים ב-4 משפחות: משפחת טרמיטי העץ, משפחת טרמיטי הקציר, משפחת טרמיטי הקרקע, ומשפחת הטרמיטים.

 

נזקיהם של הטרמיטים:

על מנת לטפל במפגע הטרמיטים בצורה הטובה ביותר (שכן זה הולך ומתפשט גם בישראל) נדרשת הכרה והבנת הביולוגיה של המזיק.
הטרמיטים פוגעים בעץ ומוצריו כדוגמת: משקופים, ארונות, רהיטים, מוצרי נייר וקרטון.
הנזקים מגיעים ונראים לאחר זמן פעילות מרובה שהיא סמויה כלומר פעילות שלא נראית לעין.
לטרמיטים יש חד תאיים במערכת העיכול החיים איתם בסימביוזה הרי הם מסוגלים לעכל תאית וכתוצאה מיכולת זו הטרמיטים מסוגלים לגרום לנזק כבד לאדם.

 

גילוי נזקיהם של הטרמיטים:

הכיצד ניתן לזהות חפץ/דבר אשר נפגע מטרמיטים?
איתור וניטור הטרמיטים אינו דבר קל, אך יש כמה דרכים לגילוי הנזק.
ניתן לזהות עץ/דלת וכדומה שניזוקו מטרמיטים בעזרת סכין או מברג שיחדרו ללא קושי את העץ /דלת/משקוף אשר אתם בודקים.
כמו כן , לא רק באמצעות חפץ ניתן לדעת כי העץ /משקוף או כל דבר אחר נפגעו מטרמיטים אלא יש אפשרות גם באמצעות נקישות ודפיקות על העץ הנגוע , ובכך אם ישמע צליל מיוחד , חלול אלו כבר יעידו על קיום המפגע , אלו הם טרמיטי הקרקע כך נוכל לזהות את נזקיהם ולדעת כי הם האחראים לכך.
כאשר עץ פגוע בצורה חמורה, הוא יתפורר בקלות ומתחת לקליפה יתגלו הטרמיטים אשר מסתתרים שם.
את טרמיטי העץ אפשר לגלות לפי הפתחים העגולים בדופן העץ בקוטר של כ- 1 מ"מ וניתן לראות בדרך מעין גושי חול קטנים.
 

מוצרי הדברה שאולי יעניינו אותך

כתובתינו:
הערבה 31 נתיבות
מורדי הגטאות 50 ראשון לציון

פנייה מהירה

מלאו את פרטיכם ונשוב אליכם בהקדם
כתובת המייל לא תופיע באתר ולא תועבר לצד שלישי
הדברת-חרקים
הדברה באיוד
הדברת-מכרסמים
עבודות-גינון
נעשה באהבה ע"י © כל הזכויות שמורות 2021  תקנון | מדביר בראשון לציון | תחזית מזג אוויר תל אביב
הדברת מכרסמים Big house תיבות האכלה להדברת מכרסמים עם רעלים להדברה בטוחה 2תחנות  "ביג האוס" תיבת האכלה סגורה הרמטית להדברת חולדות המיועדת לשימוש חד פעמי. מתאימה לשימוש בכל מקום כגון: עליות גג, מחסנים, לולים, חניונים וכד'. התחנה מכילה פיתיון (בלוקיון פלוס)המבוסס על חומר אנטיקואגולנטי (מונע קרישת דם). תכולתה מאפשרת שימושה בתנאי לחות קשים. הפיתיון בצורת בלוק המכיל תוספות מזון וטעם מושך במיוחד את החולדות ומביא להדברתן. הוראות שימוש: יש להניח את תיבות האכלה (2 עד 3) במרחק של כ- 10 עד 15 מטר באופן שלא יאפשר גישה של ילדים או חיות מחמד לחומר (מומלץ להעמיד במקום מוסתר). יש להניח את תיבות האכלה בפתחי מחילות ומקומות אכילה, שתייה, מעבר או בכל מקום אחר בו נמצאו סימנים המראים פעילות של המכרסמים. המוצר נמכר אך ורק כסט של 2 יחידות ולא ניתן למכור יחידה אחת. שימו לב, שימו לב, זו פעם ראשונה שהמשרד להגנת הסביבה מאשר למכור רעל עכברים לשימוש ביתי! מוצר זה מהווה שינוי הרגלי מכירה וכמובן הרגלי צריכה ומאפשר ללקוחות לפתור את בעיית החולדות ללא אחזקה של חומרים מסוכנים ומבלי לעבור על החוק ולנו כמוכרים , למכור בביטחון מוצר מקצועי שישמור על בטיחות הלקוחות ובני משפחותיהם. מכיל: ברודיפקום (BRODIFACOUM) 0.005%, דנטוניום בנזואט (חומר מר) 0.001% - תוספת מזון, חומרי טעם וצבע, פרפין וחומר משמר (השלמה ל 100%).   משקל נטו : 100 גר'      מספר רישום המשרד להגנת הסביבה: 585      

הזמינו את המוצר בואו אלי להדברה
הדברת מכרסמים
ההודעה נשלחה בהצלחה!
נציגנו ישובו אליכם בהקדם, תודה