072-3932969

0 פריטים בהזמנה

מורדי הגטאות 50 ראשל"צ
X סגור תפריט דף הבית אודות הדברה לבתי עסק מחירון הדברה באיוד חנות הרחקת יונים המלצות מאמרים צור קשר מחירון הדברה גלרייה

.Liposcelis spp

החרקים מהסוג Liposcelis, אורכם כ-1 מ"מ. צבעם אפור חיוור או לבן צהבהב, ללא כנפיים, בעלי גוף רך. 

ראש הבוגר גדול יחסית ונושא זוג מחושים ארוכים דמויי חוטים המתנפנפים מצד לצד בעת התנועה.

 

אורח חיים והתנהגות:

 

אורח חיים והתנהגות המובא כאן מתייחסים למין Liposcelis granicola שנחקר בהרחבה. הנקבה מטילה כ- 100 ביצים. 

בקיץ נמשכת תקופת ההתפתחות מביצה לבוגר כשלושה שבועות. במין L. granicola נמשכת תקופת האינקובציה כ-11 ימים, שלב הניפמה נמשך כ-15 ימים בטמפרטורה של 25 מ"צ וב-75% לחות יחסית. 

הנקבה מטילה את הביצים בנפרד (אחת או שתיים ביום), כשהיא דוחפת אותן החוצה באמצעות לחץ הידרואלי. ביצי הפסוקאים, גדולות מאוד בהשוואה לגודל ההורה הבוגר. הביצה המוטלת דביקה ונאחזת במצע. הביצה חלקה ובעלת ברק כמו לפנינה כחלחלה.

בשלב הראשון הנימפה הצעירה שדומה לבוגר בצורתה הכללית, אבל נבדלת ממנו ביחסים שונים והיא עדינה יותר וחיוורת בצבעה. ב-L. granicola יש לניפמה ארבע התנשלויות. לנימפות של פסוקאים מסוגים אחרים יש בין שלוש לשומנה דרגות התנשלות. בהתנהגותה דומה הנימפה בדרך כלל לבוגר. המין L. granicola, רגיש לטמפרטורה נמוכה, וב-0 מ"צ מתים אחרי שלוש שעות. לעומת זאת עמיד מין זה לטמפרטורות גבוהות. חשיפה לטמפרטורה של 42.5 מ"צ למשך 24 שעות, בלחות יחסית של 75%, ממיתה אותם. הסף התחתון של לחות יחסית המאפשרת התפתחות הוא 55% בטמפרטורה של 25 מ"צ ו- 65% בטמפרטורה של 35 מ"צ. צפיפות יתר מהווה גורם מגביל וגורמת לירדה תלולה בפוריות. בחרקים אלה לא מתקיימות אוכלוסיות צפופות ( כמו באקריות ).

נראה שהוא מסוגל ללקט חלקיקי שמרים מיובשים מתוך תערובת של שמרים ועמילן. החרקים ניזונים משאריות של חומרים שמקורם בבעלי חיים או מצמחים ובמיוחד מפטריות ומאזוב. חרקים אלו מתרוצצים במרץ, וכאשר הם נתקלים במכשול לא צפוי הם חוזרים אחורנית ומתמהמהים קצת, ושוב נעים קדימה. לעיתים מוצאים אוכלוסיות גדולות של פסוקאים במחסנים. רוב המינים המצויים במחסנים שייכים לסוג Liposcelis. נמשכים במיוחד לקמח, לסולת ולמוצרי דגניים אחרים, כאשר אלה לחים ומעופשים. הם ניזונים ומביצי חרקים אחרים. ידוע שהם מסוגלים להתפתח גם מגרעיני דגניים. למרות שלא ניכר נזק הפסוקאים כתוצאה מכרסום בדגניים, יכולים להתרבות לכמויות הגורמות להתחממות צובר הגרגרים.

בתך בתי מגורים הם מהווים מטרד מעצם נוכחותם; הם מתרוצצים על הקירות, על המדפים ועל ריהוט. כפי שמעיד כינוים, לעיתים קרובות מוצאים אותם זוחלים על גבם של ספרים או בין דפיהם. הם ניזונים כנראה מעובשים בלתי נראים לעין, אבל מתפתחים על טפטים, כריכות ספרים, עור, ריהוט מרופד ועל כל מיני חומרי מזון. הם נפוצים בתנאי לחות הנוחים להתפחחות עובשים. למשל, בבתים חדשים ניתן למצאם הודות ללחות המתפתחת בטיח המתייבש. הם עלולים לגרום נזק משמעותי במוצרים כגון: פרוות, בדים יקרי ערך או אוספים של חרקים או צמחים מיובשים.

 

 

(c) כל הזכויות שמורות לחברת אחסנה ירוקה בע"מ. 

מוצרי הדברה שאולי יעניינו אותך

כתובתינו:
הערבה 31 נתיבות
מורדי הגטאות 50 ראשון לציון

פנייה מהירה

מלאו את פרטיכם ונשוב אליכם בהקדם
כתובת המייל לא תופיע באתר ולא תועבר לצד שלישי
הדברת-חרקים
הדברה באיוד
הדברת-מכרסמים
עבודות-גינון
נעשה באהבה ע"י © כל הזכויות שמורות 2021  תקנון | מדביר בראשון לציון | תחזית מזג אוויר תל אביב
הדברת מכרסמים Big house תיבות האכלה להדברת מכרסמים עם רעלים להדברה בטוחה 2תחנות  "ביג האוס" תיבת האכלה סגורה הרמטית להדברת חולדות המיועדת לשימוש חד פעמי. מתאימה לשימוש בכל מקום כגון: עליות גג, מחסנים, לולים, חניונים וכד'. התחנה מכילה פיתיון (בלוקיון פלוס)המבוסס על חומר אנטיקואגולנטי (מונע קרישת דם). תכולתה מאפשרת שימושה בתנאי לחות קשים. הפיתיון בצורת בלוק המכיל תוספות מזון וטעם מושך במיוחד את החולדות ומביא להדברתן. הוראות שימוש: יש להניח את תיבות האכלה (2 עד 3) במרחק של כ- 10 עד 15 מטר באופן שלא יאפשר גישה של ילדים או חיות מחמד לחומר (מומלץ להעמיד במקום מוסתר). יש להניח את תיבות האכלה בפתחי מחילות ומקומות אכילה, שתייה, מעבר או בכל מקום אחר בו נמצאו סימנים המראים פעילות של המכרסמים. המוצר נמכר אך ורק כסט של 2 יחידות ולא ניתן למכור יחידה אחת. שימו לב, שימו לב, זו פעם ראשונה שהמשרד להגנת הסביבה מאשר למכור רעל עכברים לשימוש ביתי! מוצר זה מהווה שינוי הרגלי מכירה וכמובן הרגלי צריכה ומאפשר ללקוחות לפתור את בעיית החולדות ללא אחזקה של חומרים מסוכנים ומבלי לעבור על החוק ולנו כמוכרים , למכור בביטחון מוצר מקצועי שישמור על בטיחות הלקוחות ובני משפחותיהם. מכיל: ברודיפקום (BRODIFACOUM) 0.005%, דנטוניום בנזואט (חומר מר) 0.001% - תוספת מזון, חומרי טעם וצבע, פרפין וחומר משמר (השלמה ל 100%).   משקל נטו : 100 גר'      מספר רישום המשרד להגנת הסביבה: 585      

הזמינו את המוצר בואו אלי להדברה
הדברת מכרסמים
ההודעה נשלחה בהצלחה!
נציגנו ישובו אליכם בהקדם, תודה