072-3932969

0 פריטים בהזמנה

מורדי הגטאות 50 ראשל"צ
X סגור תפריט דף הבית אודות הדברה לבתי עסק מחירון הדברה באיוד חנות הרחקת יונים המלצות מאמרים צור קשר מחירון הדברה גלרייה

עש הצימוקים, עשנור התמר

זיהוי:

 

שני המינים דומים בצורתם החיצונית ל- E. cautella, אבל קטנים יותר במקצת, עם מפרש כנפיים באורך 10 עד 16 מ"מ. במצב מנוחה אורכם של - בוגרי עש הצימוקים הוא כ- 10 מ"מ. הכנפיים הקדמיות אפורות, והכנפיים האחוריות לבנות עם מעטה משי (satin white). לשני זוגות הכנפיים יש ציציות (fringes) בולטות בשוליים. הזחלים לבנים, ולהם ארבע שורות של נקודות בצבע ארגמן (purple) על הגב.

 

תפוצה:

 

התפוצה של E. figuliella קוסמופוליטית, בעוד שהמין E. calidella מוגבל כנראה לאירופה ולאזור הים התיכון. בישראל שני המינים שכיחים, ונראה ש- E. figulilella נפוץ בעיקר בתמרים.

 

אורח חיים והתנהגות:

 

סוגי המזון המותקפים על ידי מינים אלה מוגבלים יחסית. E. calidella תוקף פרי מיובש מאוחסן, ובמיוחד תמרים וחרובים. E. figulilella תוקף מיד אחרי הקטיף וכן מינים רבים של פירות מיובשים. אבל בניגוד ל- E. calidella המין E. figulilella תוקף את הגידולים לפני הקטיף ואינו מטיב להתפתח במחסן. ראוי לציין התנהגות זו, כיוון שבגללה ניתן להגדיר מינים אלה כמזיקים המתפתחים בתחום הביניים שבין מזיקי שדה אמיתיים לבין מזיקי מחסן אמיתיים. בשנים האחרונות נרשם נזק חמור של E. figulilella בתמרים הגדלים בישראל ובעיקר באיזור הערבה הדרומית.

חרקים אלה חיים ומתפתחים בעיקר בשדה, אבל מוחדרים למחסן על ידי חומר נגוע המגיע מהשדה. הזחלים תוקפים מגוון רחב של פירות יבשים כבר בתהליך ייבושם. במיוחד הם מעדיפים צימוקים, משמש, תאנים, אפרסקים ואגסים. הם תוקפים תאנים שנשרו ואשכולות ענבים פגומים או מכוסים בעובש. צימוקים מותקפים כל עוד אינם נעשים יבשים מדי. צימוקים המיובשים בשמש במגשי עץ מותקפים לעיתים קרובות יותר מאשר צימוקים המיובשים במגשי נייר. הסיבה נעוצה כנראה בכך שהחום הנוצר במגשי נייר מגיע לרמה הקוטלת את הזחלים הבוקעים משם.

הבוגרים מחפשים אחר גומחות מוגנות מאור היום, והם פעילים ביותר בשעות הערב המוקדמות. עש הצימוקים הוא חרק פורה. נקבות שהזדווגו ושהועמד לרשותן מקור מים, הטילו במשך כשבועיים כ-350 ביצים, והשיא היה 692 ביצים. רוב הביצים מוטלות בשעות הערב המוקדמות, בעת ההתעופפות היומית. בלילות חמים, שוהים עשים אלה באוויר מחצי שעה אחרי שקיעת השמש ועד לזריחה, ולרוב בחלק המוקדם יותר של הלילה.

הנקבות מטילות על גבי פרי יבש או בתהליך ייבוש. קצב ההתפתחות של הביצים, הזחלים והגלמים משתנה כתלות בטמפרטורה. בטמפרטורה של 30 מ"צ הביצים בוקעות תוך שלושה עד שישה ימים, והזחל מגיע לגודל מלא של כ-13 מ"מ תוך כ-32 ימים. בתקופה זו ניזון הזחל מהפרי. הזחלים מתנשלים בין ארבע לשמונה פעמים. תקופת פעילותם נמשכת מאפריל עד נובמבר, ובמשך החורף מתארך מאוד מחזור חייהם. תקופת הטרום התגלמות נמשכת יום אחד, ותקופת ההתגלמות - 10 ימים. הופעת הבוגרים מתחילה באפריל ומגיעה לשיאה במאי. במשך החורף אין מוצאים ביצים או בוגרים. בתנאים מיטביים הזכרים חיים 11 ימים בממוצע והנקבה -16 ימים.

 

 

(c) כל הזכויות שמורות לחברת אחסנה ירוקה בע"מ.  

 

 

 

עשנור התמר 

 

 

 

מוצרי הדברה שאולי יעניינו אותך

כתובתינו:
הערבה 31 נתיבות
מורדי הגטאות 50 ראשון לציון

פנייה מהירה

מלאו את פרטיכם ונשוב אליכם בהקדם
כתובת המייל לא תופיע באתר ולא תועבר לצד שלישי
הדברת-חרקים
הדברה באיוד
הדברת-מכרסמים
עבודות-גינון
נעשה באהבה ע"י © כל הזכויות שמורות 2021  תקנון | מדביר בראשון לציון | תחזית מזג אוויר תל אביב
הדברת מכרסמים Big house תיבות האכלה להדברת מכרסמים עם רעלים להדברה בטוחה 2תחנות  "ביג האוס" תיבת האכלה סגורה הרמטית להדברת חולדות המיועדת לשימוש חד פעמי. מתאימה לשימוש בכל מקום כגון: עליות גג, מחסנים, לולים, חניונים וכד'. התחנה מכילה פיתיון (בלוקיון פלוס)המבוסס על חומר אנטיקואגולנטי (מונע קרישת דם). תכולתה מאפשרת שימושה בתנאי לחות קשים. הפיתיון בצורת בלוק המכיל תוספות מזון וטעם מושך במיוחד את החולדות ומביא להדברתן. הוראות שימוש: יש להניח את תיבות האכלה (2 עד 3) במרחק של כ- 10 עד 15 מטר באופן שלא יאפשר גישה של ילדים או חיות מחמד לחומר (מומלץ להעמיד במקום מוסתר). יש להניח את תיבות האכלה בפתחי מחילות ומקומות אכילה, שתייה, מעבר או בכל מקום אחר בו נמצאו סימנים המראים פעילות של המכרסמים. המוצר נמכר אך ורק כסט של 2 יחידות ולא ניתן למכור יחידה אחת. שימו לב, שימו לב, זו פעם ראשונה שהמשרד להגנת הסביבה מאשר למכור רעל עכברים לשימוש ביתי! מוצר זה מהווה שינוי הרגלי מכירה וכמובן הרגלי צריכה ומאפשר ללקוחות לפתור את בעיית החולדות ללא אחזקה של חומרים מסוכנים ומבלי לעבור על החוק ולנו כמוכרים , למכור בביטחון מוצר מקצועי שישמור על בטיחות הלקוחות ובני משפחותיהם. מכיל: ברודיפקום (BRODIFACOUM) 0.005%, דנטוניום בנזואט (חומר מר) 0.001% - תוספת מזון, חומרי טעם וצבע, פרפין וחומר משמר (השלמה ל 100%).   משקל נטו : 100 גר'      מספר רישום המשרד להגנת הסביבה: 585      

הזמינו את המוצר בואו אלי להדברה
הדברת מכרסמים
ההודעה נשלחה בהצלחה!
נציגנו ישובו אליכם בהקדם, תודה