072-3932969

0 פריטים בהזמנה

מורדי הגטאות 50 ראשל"צ
X סגור תפריט דף הבית אודות הדברה לבתי עסק מחירון הדברה באיוד חנות הרחקת יונים המלצות מאמרים צור קשר מחירון הדברה גלרייה

עש המחסן הטרופי

זיהוי:

 

הכנפיים הקדמיות של הבוגר בצבע אפרפר-חום עם דוגמה בלתי מוגדרת. מפרש הכנפיים באורך 15 עד 20 מ"מ, אורך גופם כ-10 מ"מ, וצבעם חום בהיר. לכנפיים הקדמיות והאחוריות קצוות מעוגלים וציציות שיער קצרות. הבחנינים מכופפים כלפי מעלה לפני הראש וכהים יחסית בקצה.

 

תפוצה:

 

מין זה נמצא בכל האיזורים הטרופיים, אבל הוא פחות שכיח באיזורים הצחיחים. בארצות ממוזגות, בהן נתפס מקומו על ידי עש הטבק ( Ephestia eluetta) הוא מסוגל להתפתח בקיץ, אך זקוק לאסם מחומם כדי לשרוד במשך החורף. מבין  העשים העיקריים במוצרים מאוחסנים בארה"ב, עש המחסן הטרופי הוא המין בעל העמידות הנמוכה ביותר לקור. בישראל זהו מזיק עיקרי ונפוץ מאוד.

 

 

אורח חיים והתנהגות:

E. cautella נחשב מזיק קשה במגוון רחב של מוצרים, במיוחד בקמח ובמוצרים אחרים ממשפחת הדגניים. הוא פוגע גם באגוזים, בתבלינים, בקקאו, בפירות מיובשים ועוד. 

בארה"ב הוא תוקף אגוזי אדמה בלתי קלופים ושקדים מאוחסנים. הנקבות מטילות אחרי ההזדווגות ביצים דביקות על המזון המאוחסן. במשך שלושת עד ארבעת הימים הראשונים בחיי הנקבה הבוגרת מוטלות עד כ-300 ביצים, ורק ביצים מעטות (אם בכלל) מוטלות בארבעת עד חמשת הימים הנותרים לחיי הנקבה. בטמפרטורה של 20 מ"צ מטילה הנקבה כ-60 ביצים.

הבוגרים אינם ניזונים במוצרי מזון יבשים. בטמפרטורה של 30 מ"צ בוקעות הביצים תוך כשלושה ימים, ובטמרפטורה של 20 מ"צ הן בוקעות אחרי יומיים עד שישה ימים.

לזחל כחמישה שלבי התנשלות, וכשהוא בגודל מלא מגיע אורכו ל- 12 מ"מ. בתנאים מיטביים, שהם טמפרטורה של 32.5 מ"צ ו - 70% לחות יחסית, מושלם שלב הזחל במחזור החיים תוך כ- 22 ימים. בטמפרטורות גבוהות מ- 20 מ"צ שלב הזחל נמשך בין 20 ל- 60 יום , ובטמפרטורות נמוכות יותר שלב זה ממושך יותר.

בנגיעות קשה עוזב הזחל הבוגר את הצובר או את הערמה בחיפושו אחר אתר מתאים להתגלמותו, כגון קירות האסם או החללים שבין השקים. סבורים כי התנהגות זו של התפזרות הזחלים לצורך ההתגלמות נעשית תוך שימוש במערכת תקשורת של פרומון המופרש מבלוטות הרוק של הזחל. לפני ההתגלמות, בשבל הנשל האחרון, יוצר הזחל פקעת. ההתגלמות נמשכת כשבעה ימים.  בתנאים מיטביים נמשכת ההתפחות מביצה לבוגר כ- 31 ימים. לחויות יחסיות של פחות מ- 20% ויותר מ- 90% בטמפרטורה של 30 מ"צ הן ספי ההתפתחות של החרק; התפתחותו אפשרית רק בתחום הטמפרטורות 15 עד 36 מ"צ.

קווים מסוימים E. cautella במיוחד בדרום ארה"ב, עוברים תרדמת חורף ( diapause ). גיחת הבוגרים מפקעת ההתגלמות מתרחשת בדרך כלל בשעות אחר הצהריים המאוחרות, והבוגרים מגלים מחזוריות בולטת בשעות ההתעופפות והטלת הביצים, עם שיא עיקרי בשעת הדמדומים ושיא משני סמוך לשעת הזריחה.

 

שיטות לכידה:

 

אפשר לעקוב אחרי זכרים בוגרים באמצעות מלכודות דביקות עם פיתיון של פרומוני זיווג נקביים סינטיים אפשר לעקוב אחרי הזחלים בעזרת מלכודות סדק עשויות תאי מסתור ( crevice traps ).

 

 

 

 

(c) כל הזכויות שמורות לחברת אחסנה ירוקה בע"מ. 

מוצרי הדברה שאולי יעניינו אותך

כתובתינו:
הערבה 31 נתיבות
מורדי הגטאות 50 ראשון לציון

פנייה מהירה

מלאו את פרטיכם ונשוב אליכם בהקדם
כתובת המייל לא תופיע באתר ולא תועבר לצד שלישי
הדברת-חרקים
הדברה באיוד
הדברת-מכרסמים
עבודות-גינון
נעשה באהבה ע"י © כל הזכויות שמורות 2021  תקנון | מדביר בראשון לציון | תחזית מזג אוויר תל אביב
הדברת מכרסמים Big house תיבות האכלה להדברת מכרסמים עם רעלים להדברה בטוחה 2תחנות  "ביג האוס" תיבת האכלה סגורה הרמטית להדברת חולדות המיועדת לשימוש חד פעמי. מתאימה לשימוש בכל מקום כגון: עליות גג, מחסנים, לולים, חניונים וכד'. התחנה מכילה פיתיון (בלוקיון פלוס)המבוסס על חומר אנטיקואגולנטי (מונע קרישת דם). תכולתה מאפשרת שימושה בתנאי לחות קשים. הפיתיון בצורת בלוק המכיל תוספות מזון וטעם מושך במיוחד את החולדות ומביא להדברתן. הוראות שימוש: יש להניח את תיבות האכלה (2 עד 3) במרחק של כ- 10 עד 15 מטר באופן שלא יאפשר גישה של ילדים או חיות מחמד לחומר (מומלץ להעמיד במקום מוסתר). יש להניח את תיבות האכלה בפתחי מחילות ומקומות אכילה, שתייה, מעבר או בכל מקום אחר בו נמצאו סימנים המראים פעילות של המכרסמים. המוצר נמכר אך ורק כסט של 2 יחידות ולא ניתן למכור יחידה אחת. שימו לב, שימו לב, זו פעם ראשונה שהמשרד להגנת הסביבה מאשר למכור רעל עכברים לשימוש ביתי! מוצר זה מהווה שינוי הרגלי מכירה וכמובן הרגלי צריכה ומאפשר ללקוחות לפתור את בעיית החולדות ללא אחזקה של חומרים מסוכנים ומבלי לעבור על החוק ולנו כמוכרים , למכור בביטחון מוצר מקצועי שישמור על בטיחות הלקוחות ובני משפחותיהם. מכיל: ברודיפקום (BRODIFACOUM) 0.005%, דנטוניום בנזואט (חומר מר) 0.001% - תוספת מזון, חומרי טעם וצבע, פרפין וחומר משמר (השלמה ל 100%).   משקל נטו : 100 גר'      מספר רישום המשרד להגנת הסביבה: 585      

הזמינו את המוצר בואו אלי להדברה
הדברת מכרסמים
ההודעה נשלחה בהצלחה!
נציגנו ישובו אליכם בהקדם, תודה