072-3932969

0 פריטים בהזמנה

מורדי הגטאות 50 ראשל"צ
X סגור תפריט דף הבית אודות הדברה לבתי עסק מחירון הדברה באיוד חנות הרחקת יונים המלצות מאמרים צור קשר מחירון הדברה גלרייה

שחרורית הלול

זיהוי:

 

צבע הבוגרים חום אדמדם עד שחור, אורכם 5.5 עד 7 מ"מ, והם רחבים יותר ופחות גליליים בהשוואה ל- Tribolium spp. צורת הזחל טיפוסית לשחרוריתיים. החוליה התשיעית של הבטן מסתיימת בנקודה ברורה, אך אין להם זוג בליטות.

 

תפוצה:

 

מין זה קוסמופוליטי ונפוץ מאוד בישראל.

 

אורח חיים והתנהגות:

 

התנאים המיטביים להתפחותו הם טמפרטורה של 33 מ"צ ו- 95% לחות יחסית. ניזון מגרגרים, מתוצרי דגניים וממזון של בעלי חיים, במיוחד אם הוא לח ומעופש. נוכחותו של מזיק זה יכולה להצביע על לחות גבוהה בתוך המוצר או על העדר תשומת לב להרחקת שאריות של גרגרים לחים.

בתנאי איסום טובים חרק זה איננו מסוגל לגרום נזק. לעומת זאת, בלולי עופות הימצאותו מסוכנת, שם הוא עלול להיות וקטור למחלות שונות של עופות ולפתוגנים מסוימים של בני אדם, כגון סלמונלה. עם שכלול שיטות החיסון של עופות, לאחר 1972, ירדה חשיבותה של חיפושית הלול. בשנים האחרונות שב ועלה מעמדו של מזיק זה מנשא של מחלות למזיק מבנים. משטחי בידוד עשויים פוליסטירן ופוליאוריתן שהוכנסו לשימוש נרחב בלולים עלולים להינזק קשות תוך שנתיים עד שלוש, עקב מנהגו של המזיק לחפור בהם מנהרות. 

חיפושית הלול מצויה בדרך כלל בשכבת 15 הסנטימטרים העליונים של בור הריכוז לזבל העופות. החיפושית ניזונה על מזון עופות, ביצים שבורות, פגרים של עופות ועל בשרם של עופות חולים וחלשים. משטחי הבידוד מנוצלים על ידי הזחלים בדרגה האחרונה שלהם להכנת מקום התגלמותם, ועל ידי הנקבה הבוגרת להטלת ביצים. הנזק הקשה ביותר נגרם לאיזורים הנמוכים הסמוכים לבור הזבל ולמקומות חיבור המשטחים. נמצא שהזחלים מעדיפים זבל עופות בלחות יחסית של 30% עד 40%, והבוגרים פעילים ביותר בלחות זאת. לשחרורית הלול כושר תעופה טוב והיא נחשבת אחד המזיקים הקשים ביותר בלולים בישראל.

 

הסוג Tenebrio spp.

 

שני המינים הנפוצים של הסוג Tenebrio הם: Tenebrio molitor L. ו- Tenebrio obscurus F. שניהם מצויים בישראל. הבוגרים של מינים אלה אורכם 12 עד 14 מ"מ, אורך הזחלים כ-25 מ"מ. מינים אלה ידועים בעמידותם לתנאי קור ונמצאים בעיקר בארצות ממוזגות. הם ניזונים מן החי ומן הצומח. לעיתים מתרבים בשאריות מזון המצויות בפינות ובמקומות חשוכים ולחים, במפעלי מזון, בטחנות קמח ובמכוני תערובת. קצב גידולם איטי והם אינם נחשבים כמזיקים רציניים.

 

 

(c) כל הזכויות שמורות לחברת אחסנה ירוקה בע"מ. 

מוצרי הדברה שאולי יעניינו אותך

כתובתינו:
הערבה 31 נתיבות
מורדי הגטאות 50 ראשון לציון

פנייה מהירה

מלאו את פרטיכם ונשוב אליכם בהקדם
כתובת המייל לא תופיע באתר ולא תועבר לצד שלישי
הדברת-חרקים
הדברה באיוד
הדברת-מכרסמים
עבודות-גינון
נעשה באהבה ע"י © כל הזכויות שמורות 2021  תקנון | מדביר בראשון לציון | תחזית מזג אוויר תל אביב
הדברת מכרסמים Big house תיבות האכלה להדברת מכרסמים עם רעלים להדברה בטוחה 2תחנות  "ביג האוס" תיבת האכלה סגורה הרמטית להדברת חולדות המיועדת לשימוש חד פעמי. מתאימה לשימוש בכל מקום כגון: עליות גג, מחסנים, לולים, חניונים וכד'. התחנה מכילה פיתיון (בלוקיון פלוס)המבוסס על חומר אנטיקואגולנטי (מונע קרישת דם). תכולתה מאפשרת שימושה בתנאי לחות קשים. הפיתיון בצורת בלוק המכיל תוספות מזון וטעם מושך במיוחד את החולדות ומביא להדברתן. הוראות שימוש: יש להניח את תיבות האכלה (2 עד 3) במרחק של כ- 10 עד 15 מטר באופן שלא יאפשר גישה של ילדים או חיות מחמד לחומר (מומלץ להעמיד במקום מוסתר). יש להניח את תיבות האכלה בפתחי מחילות ומקומות אכילה, שתייה, מעבר או בכל מקום אחר בו נמצאו סימנים המראים פעילות של המכרסמים. המוצר נמכר אך ורק כסט של 2 יחידות ולא ניתן למכור יחידה אחת. שימו לב, שימו לב, זו פעם ראשונה שהמשרד להגנת הסביבה מאשר למכור רעל עכברים לשימוש ביתי! מוצר זה מהווה שינוי הרגלי מכירה וכמובן הרגלי צריכה ומאפשר ללקוחות לפתור את בעיית החולדות ללא אחזקה של חומרים מסוכנים ומבלי לעבור על החוק ולנו כמוכרים , למכור בביטחון מוצר מקצועי שישמור על בטיחות הלקוחות ובני משפחותיהם. מכיל: ברודיפקום (BRODIFACOUM) 0.005%, דנטוניום בנזואט (חומר מר) 0.001% - תוספת מזון, חומרי טעם וצבע, פרפין וחומר משמר (השלמה ל 100%).   משקל נטו : 100 גר'      מספר רישום המשרד להגנת הסביבה: 585      

הזמינו את המוצר בואו אלי להדברה
הדברת מכרסמים
ההודעה נשלחה בהצלחה!
נציגנו ישובו אליכם בהקדם, תודה