072-3932969

0 פריטים בהזמנה

מורדי הגטאות 50 ראשל"צ
X סגור תפריט דף הבית אודות הדברה לבתי עסק מחירון הדברה באיוד חנות הרחקת יונים המלצות מאמרים צור קשר מחירון הדברה גלרייה

חיפושית הקמח הערמונית

זיהוי:

 

צורת הבוגרים אופיינית לשחרוריתיים; אורכם 3 עד 4 מ"מ וצבעם אדום-חום. שלושת פרקי המחוש מעובים בדמות אלה. לזכרים יש נקב שעיר בצד הגחוני של הירך הקדמית, שנעדר אצל הנקבות. צורת הזחל אופיינית לשחרוריתיים- שתי בליטות מחודדות ומעוקמות בחוליה השמינית של הבטן. הגולם ערום, בלתי-מוגן וצבעו לבן-צהבהב.

 

תפוצה:

 

סבורים שהמין T. castaneum בא מהודו ומשם התפשט בכל העולם הטרופי והסובטרופי. מין זה נפוץ מאוד בישראל.

 

אורח חיים והתנהגות:

 

הזחלים והבוגרים ניזונים ממגוון רחב של מוצרים והם מזיקים חשובים בגרגרים, המעדיפים את עובר הגרעין. המין T. castaneum יכול להתפתח בתנאי איסום טובים. בגרגרים שלמים המאוחסנים בתנאי יובש עם אחוז פסולת נמוך מאוד, מתרבה חרק זה בקצב איטי. לעומת זאת הוא מהווה מזיק בעייתי במזון טחון או במזון לבעלי חיים המאופיים ברמה גבוהה של גרגרים שבורים וחומרי פסולת. הנגיעות בחיפושיות ממשפחה זו מלווה בריח אופייני במוצר הפגוע, זאת כתוצאה מהפרשת חומרים מקבוצת ה- Benzoquinoes מזוג בלוטות ההגנה הממוקמות בבטן החרק.

מוצרים העלולים להיפגע מבני מין זה (לפי סדר העדיפויות) הם: חיטה, אגוזי אדמה,  אגוזים, תבלינים, קפה, קקאו, פרי מיובש ולעיתים אפונה ופול. הזחלים יכולים להתפתח על שמונה מינים של פטריות עובש. כרוב חרקי האיסום גם T. castaneum ; יכול לחדור לעומקו של צובר הגרגרים. קניבליזם וטריפה הם מרכיבים חשובים בתזונה של T. castaneum; ביצים וגלמים נאכלים לעיתים קרובות על ידי הבוגרים. הזכרים מעדיפים גלמים, והנקבות- ביצים. הבוגרים והזחלים ידועים כטורפי מינים שונים של עש מחסן בכל שלבי התפתחותם.

הנקבות יכולות להזדווג פעמים רבות וברציפות במשך חייהן ומטילות ביצים דביקות לתוך המזון. מספר הביצים תלוי בטמפרטורה. נקבות יכולות להטיל, בטמפרטורה של 25 מ"צ, 2.5 ביצים בממוצע ליום, ובטמפרטורה של 32 מ"צ עולה מספר זה עד 11 ביצים ביום. בתנאים מיטביים(35 מ"צ ו-75% לחות יחסית) בוקעים הזחלים כ-2.7 ימים אחרי ההטלה, עם 92% הצלחה. בתזונה של חיטה מתנשלים הזחלים שבע עד שמונה פעמים, עם תמותה של 4% בלבד, ומגיעים לשלב הגולם אחרי כ-13 ימים בממוצע. שלב הגולם אורך כ-4.5 ימים. כלומר, בתנאים מיטביים ההתפתחות מביצה לבוגר אורכת כ-20 יום. בוגרים יכולים לחיות כשישה חודשים.

בתנאים מיטביים, אך עם מזון מועדף פחות, כגון אגוזי אדמה, התמותה יכולה לעלות ל-37% ,וההתפתחות מביצה לבוגר מתארכת ל-45 ימים. תוספת לתזונה מטריפת חרקים אחרים וביציהם מגבירה את קצב ההתפתחות ומפחיתה את התמותה. סף ההתפתחות הגבוה של T. castaneum הוא בטמפרטורה של 40 מ"צ, והסף הנמוך ב-22 מ"צ. בתנאים מיטביים למין זה מחזור חיים קצר מאוד, התורם לקצב ריבוי גבוה מאוד. קצב גידול כזה אינו יכול להימשך לאורך זמן, והוא מואט על ידי קניבליזם, טפילות, טריפה, מחלות ומגבלות של צפיפות וכמות המזון.

T. castaneum הוא מין מתנחל. באגוזי אדמה, למשל, הוא לעיתים קרובות המזיק הראשון המופיע באיסום. פיזור טוב שלו מושג על ידי כושר התעופה של הבוגרים ואינו תלוי בהעברה של מזון נגוע בידי אדם. בשעות אחר הצהריים המאוחרות מתעופפות חיפושיות רבות ממקומות נגועים. אפשר למצוא אותן במרחק רב מאסמי תבואה, מתחת לקליפות עצים בתהליך ריקבון, סביבה המהווה כנראה בית הגידול המקורי של סוג ה-Tribolium.

אחוז קטן של האוכלוסייה נמצא תמיד על מבנה האסם. אורך החיים הגבוה ותקופת ההתרבות הארוכה של מין זה מאפשרים לו לבלות תקופות ארוכות למדי בחיפוש אחר מקורות מזון חדשים. ההתנחלות בסביבה החדשה שלעיתים כבר מאוכלסות במינים אחרים, מתאפשרת הודות למגוון המזון הרחב ש- T. castaneum יכול להיזון ממנו וכן והודות להצלחתו התחרותית, המבוססת על קצב ריביו הגבוה ועל תכונותיו כטורף.

 

 

(c) כל הזכויות שמורות לחברת אחסנה ירוקה בע"מ. 

מוצרי הדברה שאולי יעניינו אותך

כתובתינו:
הערבה 31 נתיבות
מורדי הגטאות 50 ראשון לציון

פנייה מהירה

מלאו את פרטיכם ונשוב אליכם בהקדם
כתובת המייל לא תופיע באתר ולא תועבר לצד שלישי
הדברת-חרקים
הדברה באיוד
הדברת-מכרסמים
עבודות-גינון
נעשה באהבה ע"י © כל הזכויות שמורות 2021  תקנון | מדביר בראשון לציון | תחזית מזג אוויר תל אביב
הדברת מכרסמים Big house תיבות האכלה להדברת מכרסמים עם רעלים להדברה בטוחה 2תחנות  "ביג האוס" תיבת האכלה סגורה הרמטית להדברת חולדות המיועדת לשימוש חד פעמי. מתאימה לשימוש בכל מקום כגון: עליות גג, מחסנים, לולים, חניונים וכד'. התחנה מכילה פיתיון (בלוקיון פלוס)המבוסס על חומר אנטיקואגולנטי (מונע קרישת דם). תכולתה מאפשרת שימושה בתנאי לחות קשים. הפיתיון בצורת בלוק המכיל תוספות מזון וטעם מושך במיוחד את החולדות ומביא להדברתן. הוראות שימוש: יש להניח את תיבות האכלה (2 עד 3) במרחק של כ- 10 עד 15 מטר באופן שלא יאפשר גישה של ילדים או חיות מחמד לחומר (מומלץ להעמיד במקום מוסתר). יש להניח את תיבות האכלה בפתחי מחילות ומקומות אכילה, שתייה, מעבר או בכל מקום אחר בו נמצאו סימנים המראים פעילות של המכרסמים. המוצר נמכר אך ורק כסט של 2 יחידות ולא ניתן למכור יחידה אחת. שימו לב, שימו לב, זו פעם ראשונה שהמשרד להגנת הסביבה מאשר למכור רעל עכברים לשימוש ביתי! מוצר זה מהווה שינוי הרגלי מכירה וכמובן הרגלי צריכה ומאפשר ללקוחות לפתור את בעיית החולדות ללא אחזקה של חומרים מסוכנים ומבלי לעבור על החוק ולנו כמוכרים , למכור בביטחון מוצר מקצועי שישמור על בטיחות הלקוחות ובני משפחותיהם. מכיל: ברודיפקום (BRODIFACOUM) 0.005%, דנטוניום בנזואט (חומר מר) 0.001% - תוספת מזון, חומרי טעם וצבע, פרפין וחומר משמר (השלמה ל 100%).   משקל נטו : 100 גר'      מספר רישום המשרד להגנת הסביבה: 585      

הזמינו את המוצר בואו אלי להדברה
הדברת מכרסמים
ההודעה נשלחה בהצלחה!
נציגנו ישובו אליכם בהקדם, תודה