072-3932969

0 פריטים בהזמנה

מורדי הגטאות 50 ראשל"צ
X סגור תפריט דף הבית אודות הדברה לבתי עסק מחירון הדברה באיוד חנות הרחקת יונים המלצות מאמרים צור קשר מחירון הדברה גלרייה

אורזית הסוחר

זיהוי:

 

הבוגרים של שני המינים הם חיפושיות דקות בצבע חום כהה, באורך 2.5 עד 3.5 מ"מ. מחושיהם קצרים יחסית ובעלי צורת אלה. גופם צר ופחוס (גחון-גב). בצדי החזה שש בליטות דמיויות שיניים. באמצע חלק הגבי של החזה שני חריצי רוחב שטחיים. לאורך כנפי החפייה חריצים מנוקדים, והכנפיים עצמן מכוסות בשערות דקיקות. אורך המצח (הצד של הראש מאחורי העין) קצר בהרבה במין O. mercator מאשר במין O. surinamensis הזחלים לבנים, ארוכים - 4 עד 5 מ"מ ובעלי מבנה שטוח וראש חום. בפרק הבטן האחרון יש זיז בשרני המסייע להם בזחילה.

 

תפוצה:

 

המין O. surinamensis הוא קוסמופוליטי ונפוץ מאוד בישראל ואילו המין O. mercator נמצא לרוב באיזורים חמים וטרופיים , ולעיתים הוא מתגלה בתוך מוצרי מזון המיובאים לישראל.

 

אורח חיים והתנהגות:

 

נקבה יחידה יכולה להטיל עד 370 ביצים בקצב של 6 עד 10 ביצים ביום. הביצים מוטלות בצורה רופפת על מוצרי המזון. הזחלים תוקפים גרגרים שבורים ושלמים כאחד, אך מעדיפים לתזונתם את העובר שבגרגר ובכך הם פוגעים בנביטה. סבורים שהבוגרים מופיעים לרוב כמזיקים משניים, לאחר פגיעה של מזיקים ראשוניים, כיוון שהם מעדיפים גרגרים גרוסים, אם כי הם יכולים לתקוף גם גרגרים שלמים. לעיתים קרובות הנזק הנגרם על ידי O. surinamensis לגרגרים מאוסמים בישראל קשה ביותר, ויש להתייחס לחרק זה כאל אחד המזיקים החשובים.

הזחלים והבוגרים מסוגלים לחדור לסדקים קטנים מאוד ופוגעים בסוגים רבים של מזון ארוז. הזחלים מתנשלים כפעמיים עד ארבע פעמים בהתאם לתנאים. משך התפחותם הוא 20 עד 80 יום, בטמפרטורה שבין 18 ל-37 מ"צ. תנאי הגידול המיטביים דומים בשני המינים: ל- O. suurinamensis טמפרטורה של 30 עד 35 מ"צ ולחות יחסית של 70% עד 90% , ול- O. mercator טמפרטורה של 30 עד 33 מ"צ ו- 70% לחות יחסית. אך המין O. surinamensis סביל יותר לתנאים קיצוניים של טמפרטורה ולחות. לדוגמה: החיפושית ממין זה יכולה לשרוד בלחות יחסית של 10% ובטמפרטורה שבין 20 ל-37 מ"צ. דווח גם שהיא שרדה ארבעה ימים בטמפרטורה שמתחת לאפס, ובאיזורים ממוזגים  היא יכולה לעבור את החורף באסמים לא מחוממים. לעומתה חיפושית מהמין O. mercator בלחות יחסית של 10% יכולה לשרוד רק בטמפרטורות שבין 25 ל-23.5 מ"צ. לבוגרים כנפיים, אך הם מתעופפים רק במקרים נדירים. הבוגרים נוטים לעבור מהמזון לסדקים, לצינורות ולחללים שמתחת לגג האסם, ובמקומות אלה קשה להדבירם. אפשר למצוא אותם לעיתים קרובות מתחת לקליפות עצים, במיוחד בקרבת אסמים. לא דווח על הימצאות Oryzaephilus spp. על גרגרים בשדה לפני הקציר. O. surinamensis הוא מזיק נפוץ בדגנים ובמוצרי דגניים כקמח וגריסים, ואילו המין O. mercator שכיח יותר בזרעי שמן. את שני המינים אפשר למצוא על קופרה (copra) , תבלינים , אגוזים ופירות מיובשים.

 

שיטות לכידה:

 

חרקים אלה נחשבים למטפסים טובים המסוגלים לנוע גם על זכוכית נקייה וחלקלקה; על כן, מלכודות מסוג "בור" (עשויות צנצנת זכוכית) אינן מתאימות ללכידתם. הם נכנסים למלכודות מסתור, כמו פסים קרטון גלי, או למלכודות "כיס" המכילות פיתיונות. איסום בתנאים טובים ופיקוח רציף מהווים פתרונות הולמים למניעת התפשטות המזיק.

 

(c) כל הזכויות שמורות לחברת אחסנה ירוקה בע"מ. 

מוצרי הדברה שאולי יעניינו אותך

כתובתינו:
הערבה 31 נתיבות
מורדי הגטאות 50 ראשון לציון

פנייה מהירה

מלאו את פרטיכם ונשוב אליכם בהקדם
כתובת המייל לא תופיע באתר ולא תועבר לצד שלישי
הדברת-חרקים
הדברה באיוד
הדברת-מכרסמים
עבודות-גינון
נעשה באהבה ע"י © כל הזכויות שמורות 2021  תקנון | מדביר בראשון לציון | תחזית מזג אוויר תל אביב
הדברת מכרסמים Big house תיבות האכלה להדברת מכרסמים עם רעלים להדברה בטוחה 2תחנות  "ביג האוס" תיבת האכלה סגורה הרמטית להדברת חולדות המיועדת לשימוש חד פעמי. מתאימה לשימוש בכל מקום כגון: עליות גג, מחסנים, לולים, חניונים וכד'. התחנה מכילה פיתיון (בלוקיון פלוס)המבוסס על חומר אנטיקואגולנטי (מונע קרישת דם). תכולתה מאפשרת שימושה בתנאי לחות קשים. הפיתיון בצורת בלוק המכיל תוספות מזון וטעם מושך במיוחד את החולדות ומביא להדברתן. הוראות שימוש: יש להניח את תיבות האכלה (2 עד 3) במרחק של כ- 10 עד 15 מטר באופן שלא יאפשר גישה של ילדים או חיות מחמד לחומר (מומלץ להעמיד במקום מוסתר). יש להניח את תיבות האכלה בפתחי מחילות ומקומות אכילה, שתייה, מעבר או בכל מקום אחר בו נמצאו סימנים המראים פעילות של המכרסמים. המוצר נמכר אך ורק כסט של 2 יחידות ולא ניתן למכור יחידה אחת. שימו לב, שימו לב, זו פעם ראשונה שהמשרד להגנת הסביבה מאשר למכור רעל עכברים לשימוש ביתי! מוצר זה מהווה שינוי הרגלי מכירה וכמובן הרגלי צריכה ומאפשר ללקוחות לפתור את בעיית החולדות ללא אחזקה של חומרים מסוכנים ומבלי לעבור על החוק ולנו כמוכרים , למכור בביטחון מוצר מקצועי שישמור על בטיחות הלקוחות ובני משפחותיהם. מכיל: ברודיפקום (BRODIFACOUM) 0.005%, דנטוניום בנזואט (חומר מר) 0.001% - תוספת מזון, חומרי טעם וצבע, פרפין וחומר משמר (השלמה ל 100%).   משקל נטו : 100 גר'      מספר רישום המשרד להגנת הסביבה: 585      

הזמינו את המוצר בואו אלי להדברה
הדברת מכרסמים
ההודעה נשלחה בהצלחה!
נציגנו ישובו אליכם בהקדם, תודה