072-3932969

0 פריטים בהזמנה

X סגור תפריט דף הבית אודות הדברת לבתי עסק מחירון הדברה באיוד חנות הרחקת יונים המלצות מאמרים צור קשר מחירון הדברה גלרייה

עורית הדגים המיובשים

זיהוי:

 

הבוגרים דומים מאוד למין D. maculatus ונבדלים ממנו בכך, שלקודקוד הפנימי של כנפי החפייה אין בליטה חדה. גם הזחלים דומים מאוד לאלו של המין D. maculatus וניתנים לזיהוי מוחלט רק בנשל האחרון.

 

תפוצה:

 

למרות שמין זה קוסמופוליטי , הוא נדיר למדי בארץ.

 

אורח חיים והתנהגות:

 

התזונה וההתנהגות של מין זה דומות בדרך כלל, לאלה של המין D. maculatus, אבל נרשמו פגיעות רבות יותר בדגי ים מיובשים. למין זה סבילות רבה יותר למליחות גבוהה. למשל, בלחות יחסית גבוהה מ -45% נמצא שהזחלים יכלו להתפתח על קמח דגים שהכיל עד 25% מלח. בקמח דגים שהכיל 60% מלח לא היתה התפתחות של זחלים. 

הזכרים והנקבות יכולים להזדווג פעמים אחדות במשך חייהם והם מתחילים להזדווג מיד אחרי גיחת הבוגר. בטמפרטורה של 30 מ"צ וב-75% לחות יחסית תקופת קדם ההטלה עשויה להיות קצרה, עד כיומיים. הנקבות מטילות בממוצע 130 ביצים תוך 60 יום, רובן מוטלות לתוך מזון במשך 25 הימים הראשונים. כמו במין D. maculatus גם במין זה הנקבות זקוקות לאפשרות שתייה כדי שיוכלו להגיע למלוא כושרן להתרבות.

בטמפרטורה של 30 מ"צ וב-75% לחות יחסית אורכת ההתפתחות המלאה של הביצה מיומיים עד שישה ימים. באותם התנאים, כאשר הזחלים ניזונים מקמח דגים , תקופת התפתחותם אורכת 25 ימים בממוצע עם תמותה של 10%. תקופת ההתגלמות אורכת כשישה ימים. תקופת ההתפתחות כולה אורכת, אם כן, 34 ימים בממוצע. באותם התנאים עם 14% מלח במזון, יכולה תקופת ההתפתחות להמשך עד 42.2 ימים בממוצע ועם 25% מלח עד 53 ימים. נראה שהמלח מעכב את ההתפתחות ואף מאיט את קצב הטלת הביצים.

 

 

(c) כל הזכויות שמורות לחברת אחסנה ירוקה בע"מ. 

מוצרי הדברה שאולי יעניינו אותך

פנייה מהירה

מלאו את פרטיכם ונשוב אליכם בהקדם
כתובת המייל לא תופיע באתר ולא תועבר לצד שלישי
הדברת-חרקים
הדברה באיוד
הדברת-מכרסמים
עבודות-גינון
נעשה באהבה ע"י © כל הזכויות שמורות 2020  תקנון | מדביר בראשון לציון | תחזית מזג אוויר תל אביב
ההודעה נשלחה בהצלחה!
נציגנו ישובו אליכם בהקדם, תודה