072-3932969

0 פריטים בהזמנה

מורדי הגטאות 50 ראשל"צ
X סגור תפריט דף הבית אודות הדברה לבתי עסק מחירון הדברה באיוד חנות הרחקת יונים המלצות מאמרים צור קשר מחירון הדברה גלרייה

חיפושית העור

זיהוי:

 

גוף הבוגר של מין זה מקביל כמעט בצדדיו, ואורכו 6 עד 10 מ"מ, בעעל קוטיקולה חומה-אדמדמה ולעיתים שחורה. בחלקו העליון מכוסה הגוף בשיער שחור ואפרפר, הצפוף יותר בחזה הקדמי. מהצד הגחוני מכוסה הבטן בשיער לבן צפוף עם כתמים שחורים. לזכרים גומה שעירה במרכז הפרק הרביעי בבטן. המחושים עשויים מ-11 פרקים ובעלי צורת אלה העשויה שלושה קטעים. חיפושית העור דומה למין D. lardarius ונבדלת ממנה בכך ששולי החזה הקדמי שלה מכוסים זיפים לבנבנים עד צהובים, ולשוליים החיצוניים של כל כנף קדמית יש צורה מחודדת. כנפי החפייה שחורות ומכוסות זיפים אפורים עם גוון אדמדם.

אורך הזחל בנשל הראשון כ-1.5 מ"מ, וכאשר הוא מגיע לבגרות אורכו כ-15 מ"מ. הוא שעיר מאוד וצבעו מהצד הגבי חום כהה. צבע הצד הגחוני וכן צבע הממברנות המחוברות בין הפרקים, הוא קרם. הצד הגחוני מכוסה שערות קצרות. לזחל פס אמצע בצבע כתום עמום. בקצה גופם יש שני ווים מאונקלים (urogomphi).

 

תפוצה:

 

מין זה קוסמופוליטי, והוא נפוץ בארץ.

 

אורח חיים והתנהגות:

 

הזחלים, ובמידה פחותה הבוגרים של מין D. maculatus , ניזונים מחומר שמוצאו מהחי, במיוחד עור ודגים מיובשים. חרקים אלה פוגעים בחפצים העשויים עור מעובד. הנקבות מטילות 150 עד 1000 ביצים, בקבוצות. משך ההתפתחות (מביצה עד בוגר) 50 עד 70 יום. בדגים יכולה הנגיעות להתחיל כבר בשלבים הראשונים של תהליך ייבושם. תצפיות מצביעות על כך שעל הדגים להיות מיובשים לפחות חיצונית, כדי שהטלת הביצים תוכל להתחיל. יש הבדלים ברגישותם של דגים מסוגים שונים לחרק זה. דגי מים מתוקים מותקפים תדיר ונפגעים יותר על ידי D. maculatus . ייתכן שדבר זה נובע מהסבילות הנמוכה של חרק זה למלח.

הנקבות מתחילות להטיל ביצים 12 עד 40 שעות אחרי ההזדווגות, אורך הביצה 1.3 מ"מ, וקוטרה 0.35 מ"מ. להטלה תקינה דרושה לנקבות אפשרות לשתייה. בתנאי מעבדה מבוקרים עם מים לשתייה מטילות הנקבות 17 ביצים בממוצע ליום. תוחלת החיים של נקבות כאלה היא 14 ימים.

בטמפרטורות של 25, ו-35 מ"צ נשלמת התפתחות הביצים תוך 3.5 , 2.0, ו-1.5 ימים בממוצע, בהתאמה עם הישרדות של 5.0%. התפתחות הזחלים מושפעת מהטמפרטורה ומהלחות גם יחד. בטמפרטורות של 21, 27 ו 35 מ"צ ובלחות יחסית של 75% ההתפתחות אורכת בממוצע 58 , 28 ו-20 ימים, בהתאמה. אך בטמפרטורה של 27 מ"צ עם ירידה בלחות היחסית עד ל-55% מתארכת תקופת ההתפתחות עד 35 ימים. בלחות יחסית שמתחת ל-30% ובהעדר מי שתייה גידול הזחלים איטי יותר. מספר הנשלים של הזחלים קטן יותר בתנאים טובים, שישה עד שבעה בממוצע, אבל ניצפו גם עד 11 נשלים. הזחלים קניבלים ותוקפים ביצים וגלמים. בשלב האחרון להתפתחותם חודרים הזחלים לתוף כל מצע מוצק אפשרי כדי להכין אתר להתגלמותם. התנהגות זאת עלולה להסב נזק רב ביותר במיוחד בלולים, על ידי החלשת קירות העץ. במחסני אוניות נוטים הזחלים להתגלם במשטחים שבין המטענים. באוניות נגועות קשה בחרק זה עלולים להיגרם נזקים כבדים למטעני עורות, לדגים מיובשים, למוצרי טקסטיל כגון משי ולעלי טבק. תקופת ההתגלמות אינה מושפעת כנראה מלחות, ובטמפרטורה של 30 מ"צ היא אורכת כשישה ימים. לבוגרים יש כנפיים ולפעמים הם מתעופפים.

 

שיטות לכידה:

 

כדי לעקוב אחרי אוכלוסיות של המין D.maculatus אפשר להשתמש במלכודות "בור" (pitfall traps).

 

 

 

(c) כל הזכויות שמורות לחברת אחסנה ירוקה בע"מ. 

מוצרי הדברה שאולי יעניינו אותך

כתובתינו:
הערבה 31 נתיבות
מורדי הגטאות 50 ראשון לציון

פנייה מהירה

מלאו את פרטיכם ונשוב אליכם בהקדם
כתובת המייל לא תופיע באתר ולא תועבר לצד שלישי
הדברת-חרקים
הדברה באיוד
הדברת-מכרסמים
עבודות-גינון
נעשה באהבה ע"י © כל הזכויות שמורות 2020  תקנון | מדביר בראשון לציון | תחזית מזג אוויר תל אביב
הדברת נמלים ותיקנים דורסיד אבקה להדברת נמלים ותיקנים דורסיד- אבקה רעילה להדברת תיקנים ונמלים בבית ובחצר, יעילה לכל סוגי הנמלים, יעילה לכל סוגי התיקנים והגו'קים שימוש קל ונוח. הבקבוק מאפשר איבוק ישירות למקום המטופל שארתי בסביבה, קוטל ודוחה את כל דרגות ההתפתחות,מתאימה לקטילת רוב סוגי החרקים, כגון: נמלים, תיקנים, עכבישים, קפזנב, פרעושים, קרציות,זוחלים וחרקים אחרים מהרו להזמין את המוצר המלאי מוגבל ! הזמינו את המוצר בואו אלי להדברה
חיטוי קורונה
ההודעה נשלחה בהצלחה!
נציגנו ישובו אליכם בהקדם, תודה