072-3932969

0 פריטים בהזמנה

מורדי הגטאות 50 ראשל"צ
X סגור תפריט דף הבית אודות הדברה לבתי עסק מחירון הדברה באיוד חנות הרחקת יונים המלצות מאמרים צור קשר מחירון הדברה גלרייה

עורית הגרגרים

זיהוי:

 

הבוגר בצבע שחור חום, לרובח גופו, המכוסה שערות דקיקות, יש כתמים אחדים כהים ובהירים. למחושים עשרה פרקים. גודל הזכר כ-2 עד 3 מ"מ, והנקבה גדולה יותר. הביצה מוארכת וכפופה. צבעה לבן כחלב, אך במשך ההתפתחות היא נעשית כהה יותר. אורכה כ 0.8 מ"מ. הזחל בצבע חום צהבהב ומכוסה שערות חומות ארוכות. אורך גופו מגיע לכדי 7.6 מ"מ. הגולם דומה לזחל, היות שהזחל מתגלם בנשל האחרון.

 

תפוצה:

 

מוצאה של עוירת הגרגרים בהודו. והיא נמצאת בכל היבשות. חיפושית זו היא מזיק הגרגרים הקשה ביותר בארצות ששורר בהן אקלים חם. במחסנים שנפגעו קשה עלול הנזק להגיע עד כדי 20% ממשקל התבואה. עקב עמידות המזיק לחומרי הדברה והנזק הקשה שעלול להיגרם על ידי מזיק זה, הוא נכלל בארצות רבות הרשימת מזיקי ההסגר. תפוצת מזיק זה בישראל ירדה בהדרגה. עד שנות השבעים היה נפוץ מאוד באסמים ובמוצרי מזון שונים, אך לאחר שנות השבעים הוא נעשה נדיר. 

במשך התקופה של עשרים וחמש השנים האחרונות לא נתגלה מזיק זה ע"י צוות המעקב של המחלקה לאיסום במינהל המחקר החקלאי הבודקים תקופתית את התבואות המאוחסנות באסמים בישראל. אולם, עקב יכולתו להתפתח בתנאי הארץ, והמגבלות שמטילות מדינות המייבאות מזון מישראל, יש לכלול מזיק זה גם בישראל ברשימה של מזיקי ההסגר.

 

אורח חיים והתנהגות:

 

הנקבה מטילה כ- 40 עד 60 ביצים. מיד לאחר בקיעתם מתחילים הזחלים הצעירים לכרסם. הם ניזונים מגרגרים פגומים או גרוסים, שכן אין ביכולתם לכרסם גרגרים שלמים. מספר הנשלים תלוי במזון, בטמפרטורה ובלחות הסביבה. 

בטמפרטורה של 35 מ"צ ובלחות יחסית של 73% הזחל מתפתח תוך כ-18 ימים, ומספר ההתנשלויות הוא ארבע בממוצע אצל הזכרים וחמש אצל הנקבות. בתנאים קיצוניים יכול מספר ההתנשלויות להגיע עד 15. 

זחלים מבוגרים עמידים יותר מהצעירים. קיימת סברה שהזחל איננו יכול להתפתח בטמפרטורה נמוכה מ-21 מ"צ. לעומת זאת הוא יכול להתפתח לחות יחסית נמוכה עד כדי 2%. בתנאים של חוסר מזון, בצפיפות גבוהה, או בטמפרטורה נמוכה הזחלים נכנסים לתרדמה, שבה הם מסוגלים לחיות שנים אחדות. תופעה זאת ידועה כ - facultative diapause או quiescense. לאחר חזרת התנאים הנוחים לקיומם מתעוררים הזחלים מתרדמתם וממשיכים להתפתח. הזחלים מסוגלים לחיות בתרדמה ללא מזון כתשעה חודשים, ועם מזון עד כשלוש שנים. אורך חיי הבוגר שבוע עד שבועיים, והזכר מאריך לחיות מהנקבה ביום אחד עד ארבעה ימים. הזחלים נצמדים לכל עצם שעמו הם באים במגע בעזרת שערותיהם הארוכות וציפורני רגליהם, ולפיכך הם עלולים להתפשט במהירות רבה. לבוגרים אין כושר תעופה. 

הנזק למזון נגרם בעיקר על ידי הזחלים, התוקפים לרוב בשכבה העליונה של צובר הגרגרים. בין המוצרים הניזוקים על ידי החיפושית נמנים דגניים, קטניות, מוצרי קמח, זרעים של צמחים אחרים, פירות יבשים וחומרים שונים מן הצומח ומן החי.

 

 

(c) כל הזכויות שמורות לחברת אחסנה ירוקה בע"מ. 

מוצרי הדברה שאולי יעניינו אותך

כתובתינו:
הערבה 31 נתיבות
מורדי הגטאות 50 ראשון לציון

פנייה מהירה

מלאו את פרטיכם ונשוב אליכם בהקדם
כתובת המייל לא תופיע באתר ולא תועבר לצד שלישי
הדברת-חרקים
הדברה באיוד
הדברת-מכרסמים
עבודות-גינון
נעשה באהבה ע"י © כל הזכויות שמורות 2021  תקנון | מדביר בראשון לציון | תחזית מזג אוויר תל אביב
הדברת מכרסמים Big house תיבות האכלה להדברת מכרסמים עם רעלים להדברה בטוחה 2תחנות  "ביג האוס" תיבת האכלה סגורה הרמטית להדברת חולדות המיועדת לשימוש חד פעמי. מתאימה לשימוש בכל מקום כגון: עליות גג, מחסנים, לולים, חניונים וכד'. התחנה מכילה פיתיון (בלוקיון פלוס)המבוסס על חומר אנטיקואגולנטי (מונע קרישת דם). תכולתה מאפשרת שימושה בתנאי לחות קשים. הפיתיון בצורת בלוק המכיל תוספות מזון וטעם מושך במיוחד את החולדות ומביא להדברתן. הוראות שימוש: יש להניח את תיבות האכלה (2 עד 3) במרחק של כ- 10 עד 15 מטר באופן שלא יאפשר גישה של ילדים או חיות מחמד לחומר (מומלץ להעמיד במקום מוסתר). יש להניח את תיבות האכלה בפתחי מחילות ומקומות אכילה, שתייה, מעבר או בכל מקום אחר בו נמצאו סימנים המראים פעילות של המכרסמים. המוצר נמכר אך ורק כסט של 2 יחידות ולא ניתן למכור יחידה אחת. שימו לב, שימו לב, זו פעם ראשונה שהמשרד להגנת הסביבה מאשר למכור רעל עכברים לשימוש ביתי! מוצר זה מהווה שינוי הרגלי מכירה וכמובן הרגלי צריכה ומאפשר ללקוחות לפתור את בעיית החולדות ללא אחזקה של חומרים מסוכנים ומבלי לעבור על החוק ולנו כמוכרים , למכור בביטחון מוצר מקצועי שישמור על בטיחות הלקוחות ובני משפחותיהם. מכיל: ברודיפקום (BRODIFACOUM) 0.005%, דנטוניום בנזואט (חומר מר) 0.001% - תוספת מזון, חומרי טעם וצבע, פרפין וחומר משמר (השלמה ל 100%).   משקל נטו : 100 גר'      מספר רישום המשרד להגנת הסביבה: 585      

הזמינו את המוצר בואו אלי להדברה
הדברת מכרסמים
ההודעה נשלחה בהצלחה!
נציגנו ישובו אליכם בהקדם, תודה