072-3932969

0 פריטים בהזמנה

מורדי הגטאות 50 ראשל"צ
X סגור תפריט דף הבית אודות הדברה לבתי עסק מחירון הדברה באיוד חנות הרחקת יונים המלצות מאמרים צור קשר מחירון הדברה גלרייה

חדקונית האורז/גרגרים/תירס

חדקונית האורז - 

 

זיהוי:

 

צבע הבוגר חום שחור. על כנפי החפייה ארבעה כתמים אדמדמים. כנפי התעופה מפותחות. אורך הגוף כולל החדק- 2.5 עד 3.5 מ"מ, רוחבו-1 מ"מ. הביצה סגלגלה בצבע לבנבן מבריק, אורכה - 0.7 מ"מ. אחד הקצוות עגול, בעוד השני הולך ונהייה צר יותר ומסתיים בבליטה שטוחה. הזחל לבנבן ובשרני ואין לו רגליים. אורכו המירבי 3 עד 4 מ"מ. לאחר שהזחל מגיע לגודלו המירבי הוא מכין לעצמו תא התגלמות. מהגולם מגיחה החדקונית. הבוגרים יוצאים מן הגרגר דרך חור עגול ואופייני.

 

תפוצה:

 

חדקונית האורז היא המזיק הנפוץ ביותר בגרגרי דגניים מאוחסנים ובמוצרי דגנים שונים בישראל ובמדינות רבות בעולם.

 

אורח חיים והתנהגות:

 

ההטלה מתחילה לאחר שבוע עד עד שבועיים מההזדווגות, בהתאם לתנאי הטמפרטורה. הבוגרת מנקבת בעזרת חדקה חור קטן בגרגר התבואה ומטילה לתוכו ביצה, שאותה היא מכסה בנוזל ג'לטיני, המתקשה בבואו במגע עם האוויר. הנקבה מטילה בטמפרטורה של 25 עד 26 מ"צ שתיים-שלוש ביצים ביממה. במשך כל ימי חייה החיפושית מטילה 300 עד 400 ביצים. ההטלה נפסקת בטמפרטורה נמוכה מ-14 מ"צ. דרגת הביתה נמשכת כשישה ימים בטמפרטורה של 28 מ"צ.

לאחר הבקיעה הזחל מתפתח בתוך הגרגר. בתנאים מיטביים התפתחות הזחל נמשכת כ-18 ימים. הנזק לגרגר נגרם בעיקר על ידי הזחל המתפתח בתוך הגרגיר וניזון מין האנדוספרם. משך התפתחות הגולם-ארבעה עד שישה ימים.

בארץ תוקפת חדקונית האורזז(לפי סדר השכיחות) גרגרי חיטה, תירס, שעורה, סורגום, אורז ומוצרי פסטה. לעיתים גם קטניות מוסימות כאפונה וחימצה.

חדקונית האורז מסוגלת לנבור ולחדור לתוך גרגר שלם. הבוגרים מגיחים מתוך הגרגר מתהלכים חופשיים. הבוגר יכול לחיות כארבעה עד שישה חודשים. החיפושיות המגיחות בלשהי הקיץ ובסתיו חיות עד שישה חודשים, לרבות התקופה בה הן חורפות. בוגרי החיפושית משתמשים בכנפיים לתעופה. בארצות רבות ידוע שבדרך זו החדקוניות תוקפות את התבואה, ובמיוחד את התירס, כבר בשדה. אולם בארץ טרם נרשמה נגיעות משמעותית כשהחיטה עודנה בשדה.

בתנאי הארץ החדקוניות מקימות ארבעה עד חמישה דורות בשנה. התפתחות החדקוניות טובה יותר בגרגרי דגניים בעלי לחות גבוהה. בגרגרי דגניים בעלי לחות נמוכה מ- 10% החדקוניות אינן מתפתחות כהלכה. משך ההתפתחות של חדקונית האורז נע בין 26 ימים בטמפרטורה של 30 מ"צ ל-34 ימים בטמפרטורה של 25.5 מ"צ.

 

חדקונית הגרגים -
(חדקונית האסמים)

 

אינה מסוגלת לעוף. אינה נפוצה בארץ. לעיתים מתגלה במשלוחי גרגרי תבואה נגועים המובאים לישראל.

 

חדקונית התירס - 

 

לעיתים מוכנסת לישראל יחד עם גרגרים נגועים, אך אינה נפוצה בארץ. בעלת כושר תעופה. נרשם כפונדקאי בטבע - בלוטות של עצי אורן באזור הכרמל.

 

 

(c) כל הזכויות שמורות לחברת אחסנה ירוקה בע"מ. 

מוצרי הדברה שאולי יעניינו אותך

כתובתינו:
הערבה 31 נתיבות
מורדי הגטאות 50 ראשון לציון

פנייה מהירה

מלאו את פרטיכם ונשוב אליכם בהקדם
כתובת המייל לא תופיע באתר ולא תועבר לצד שלישי
הדברת-חרקים
הדברה באיוד
הדברת-מכרסמים
עבודות-גינון
נעשה באהבה ע"י © כל הזכויות שמורות 2021  תקנון | מדביר בראשון לציון | תחזית מזג אוויר תל אביב
הדברת מכרסמים Big house תיבות האכלה להדברת מכרסמים עם רעלים להדברה בטוחה 2תחנות  "ביג האוס" תיבת האכלה סגורה הרמטית להדברת חולדות המיועדת לשימוש חד פעמי. מתאימה לשימוש בכל מקום כגון: עליות גג, מחסנים, לולים, חניונים וכד'. התחנה מכילה פיתיון (בלוקיון פלוס)המבוסס על חומר אנטיקואגולנטי (מונע קרישת דם). תכולתה מאפשרת שימושה בתנאי לחות קשים. הפיתיון בצורת בלוק המכיל תוספות מזון וטעם מושך במיוחד את החולדות ומביא להדברתן. הוראות שימוש: יש להניח את תיבות האכלה (2 עד 3) במרחק של כ- 10 עד 15 מטר באופן שלא יאפשר גישה של ילדים או חיות מחמד לחומר (מומלץ להעמיד במקום מוסתר). יש להניח את תיבות האכלה בפתחי מחילות ומקומות אכילה, שתייה, מעבר או בכל מקום אחר בו נמצאו סימנים המראים פעילות של המכרסמים. המוצר נמכר אך ורק כסט של 2 יחידות ולא ניתן למכור יחידה אחת. שימו לב, שימו לב, זו פעם ראשונה שהמשרד להגנת הסביבה מאשר למכור רעל עכברים לשימוש ביתי! מוצר זה מהווה שינוי הרגלי מכירה וכמובן הרגלי צריכה ומאפשר ללקוחות לפתור את בעיית החולדות ללא אחזקה של חומרים מסוכנים ומבלי לעבור על החוק ולנו כמוכרים , למכור בביטחון מוצר מקצועי שישמור על בטיחות הלקוחות ובני משפחותיהם. מכיל: ברודיפקום (BRODIFACOUM) 0.005%, דנטוניום בנזואט (חומר מר) 0.001% - תוספת מזון, חומרי טעם וצבע, פרפין וחומר משמר (השלמה ל 100%).   משקל נטו : 100 גר'      מספר רישום המשרד להגנת הסביבה: 585      

הזמינו את המוצר בואו אלי להדברה
הדברת מכרסמים
ההודעה נשלחה בהצלחה!
נציגנו ישובו אליכם בהקדם, תודה