072-3932969

0 פריטים בהזמנה

מורדי הגטאות 50 ראשל"צ
X סגור תפריט דף הבית אודות הדברה לבתי עסק מחירון הדברה באיוד חנות הרחקת יונים המלצות מאמרים צור קשר מחירון הדברה גלרייה

חיפושיות הפחוסות/חיפושית הגרגירים החלודה

לחרקי משפחה זאת צורה פחוסה (שטוחה) אופיינית, ואורכם בדרך כלל 1.5 עד 2.5 מ"מ. המחושים ארוכים יחסית, לעיתים כמחצית מאורך הגוף. הם עשויים 11 פרקים , ובמקרים רבים צורתם דומה לאלה. לזחלים מבנה שטוח, ראשם רחב יותר מהחזה, בשרני ומאורך, ובקצה הבטן שתי בליטות דמויות קרניים. לרוב הם חיים מתחת לקליפות עצים ובחומר צמחי מרקיב. הן נמצאו בתרמילי זרעים פגומים או בתוך מחילות שנעשו על ידי חרקים אחרים. רבים מהם טורפים לפחות בשלב אחד של מחזור חייהם. השם Cucujidae מלטינית, על שם חיפושית זהובה ירוקה מדרום אמריקה. הסוג Cryptolestes הוא היחיד ממשפחה זו שמינים שלו נחשבים מזיקים של מזון מאוחסן.

 

חיפושית הגרגרים החלודה - Rusty grain beetle

 

 

חיפושית הגרגירים הפחוסה:

 

זיהוי:

 

הבוגרים קטנים מאוד כ-2.5 מ"מ, מאורכים, שטוחים מאוד, עם כנפיים קדמיות מוארכות, וצבעם חום בהיר. הראש והחזה בולטים מאוד ומהווים מחצית מאורך הגוף. המחושים חוטיים, ובזכרים הם ארוכים מאוד (כ-1.5 מ"מ) - לעיתים יותר ממחצית אורך הגוף. בנקבות המחושים קצרים יותר ממחצית אורך הגוף.לבוגרים יש הליכה "מתנדנדת" אופיינית. הזחלים של C. ferrugineus מאורכים, ויש להם שני זיזים אחוריים בולטים. לפעמים האוכלוסיות מעורבות ומכילות יותר ממין אחד.

 

תפוצה:

 

תפוצת המין C. ferrugineus היא קוסמופוליטית. C. pusillus שכיח יותר באזורים טרופיים לחים, ולעיתים הוא המין השכיח ביותר של הסוג Cryptolestes בטחנת קמח ובמחסני גרעינים שבסביבה הטרופית. שני המינים האלה נפוצים מאוד בישראל.

 

אורח חיים והתנהגות:

 

כל המינים של Cryptolestes מעדיפים תנאים לחים יחסית. ה - Cryptolestes spp נחשבים מזיקים משניים חשובים של גרעיני דגניים, קמחים, זרעי כותנה, פולי סויה, ביסקווטים, אגוזים , כוספה, תמרים, פירות יבשים ומוצרים אחרים.לעיתים קרובות הם מגיעים למחסן בעקבות נגיעות הנגרמת על ידי חרקים אחרים, כמו עשים וחדקוניות. הנקבה מטילה עד כ-200 ביצים בין או בתוך החומר הנגוע. הזחלים הצעירים אינם מסוגלים לחדור לגרגרים שלמים ובלתי פגומים וזקוקים לגרגרים שקליפתן ניזוקה. הם תוקפים את הנבט ובכך הם מקטינים את כושר הנביטה וגורמים להפסד במשקל ובאיכות. לעיתים קשה להבחין בהימצאות חרקים אלה, מכיוון שהם קטנים מאוד ונחבאים בסדקים ובתפרים של השקים. לבוגרים יש כנפיים אבל הם מתעופיים רק לעיתים נדירות. 

אורך מחזור החיים של המין C. ferrugineus משתנה כתלות בטמפרטורה. בלחות יחסית של 75% ובטמפרטורה של 21 מ"צ הוא נמשך מ-9 עד 103 ימים אבל בטמפרטורה של 38 מ"צ הוא נמשך רק 17 עד 26 ימים, מתחת ללחות יחסית של 50% התמותה גבוהה. התנאים המיטביים הם לחות יחסית של 70% בטמפרטורה של 33 מ"צ, עם מחזור חיים של 23 ימים. המין C. pusillus מעדיף לחות גבוהה יותר. בלחות יחסית גבוהה מ- 50% מתפתחים החרקים בתחום הטמפרטורות 17 עד 37 מ"צ. בתנאים מיטביים של 80% לחות יחסית, ובטמפרטורהשל 33 מ"צ, אורך מחזור החיים נמשך 27 עד 30 ימים.

 

 

(c) כל הזכויות שמורות לחברת אחסנה ירוקה בע"מ. 

 

 

מוצרי הדברה שאולי יעניינו אותך

כתובתינו:
הערבה 31 נתיבות
מורדי הגטאות 50 ראשון לציון

פנייה מהירה

מלאו את פרטיכם ונשוב אליכם בהקדם
כתובת המייל לא תופיע באתר ולא תועבר לצד שלישי
הדברת-חרקים
הדברה באיוד
הדברת-מכרסמים
עבודות-גינון
נעשה באהבה ע"י © כל הזכויות שמורות 2021  תקנון | מדביר בראשון לציון | תחזית מזג אוויר תל אביב
הדברת מכרסמים Big house תיבות האכלה להדברת מכרסמים עם רעלים להדברה בטוחה 2תחנות  "ביג האוס" תיבת האכלה סגורה הרמטית להדברת חולדות המיועדת לשימוש חד פעמי. מתאימה לשימוש בכל מקום כגון: עליות גג, מחסנים, לולים, חניונים וכד'. התחנה מכילה פיתיון (בלוקיון פלוס)המבוסס על חומר אנטיקואגולנטי (מונע קרישת דם). תכולתה מאפשרת שימושה בתנאי לחות קשים. הפיתיון בצורת בלוק המכיל תוספות מזון וטעם מושך במיוחד את החולדות ומביא להדברתן. הוראות שימוש: יש להניח את תיבות האכלה (2 עד 3) במרחק של כ- 10 עד 15 מטר באופן שלא יאפשר גישה של ילדים או חיות מחמד לחומר (מומלץ להעמיד במקום מוסתר). יש להניח את תיבות האכלה בפתחי מחילות ומקומות אכילה, שתייה, מעבר או בכל מקום אחר בו נמצאו סימנים המראים פעילות של המכרסמים. המוצר נמכר אך ורק כסט של 2 יחידות ולא ניתן למכור יחידה אחת. שימו לב, שימו לב, זו פעם ראשונה שהמשרד להגנת הסביבה מאשר למכור רעל עכברים לשימוש ביתי! מוצר זה מהווה שינוי הרגלי מכירה וכמובן הרגלי צריכה ומאפשר ללקוחות לפתור את בעיית החולדות ללא אחזקה של חומרים מסוכנים ומבלי לעבור על החוק ולנו כמוכרים , למכור בביטחון מוצר מקצועי שישמור על בטיחות הלקוחות ובני משפחותיהם. מכיל: ברודיפקום (BRODIFACOUM) 0.005%, דנטוניום בנזואט (חומר מר) 0.001% - תוספת מזון, חומרי טעם וצבע, פרפין וחומר משמר (השלמה ל 100%).   משקל נטו : 100 גר'      מספר רישום המשרד להגנת הסביבה: 585      

הזמינו את המוצר בואו אלי להדברה
הדברת מכרסמים
ההודעה נשלחה בהצלחה!
נציגנו ישובו אליכם בהקדם, תודה