072-3932969

0 פריטים בהזמנה

מורדי הגטאות 50 ראשל"צ
X סגור תפריט דף הבית אודות הדברה לבתי עסק מחירון הדברה באיוד חנות הרחקת יונים המלצות מאמרים צור קשר מחירון הדברה גלרייה

הזרעית המוכתמת

זיהוי:

 

לבוגרי החיפושיות צורה סגלגלה , ואורכם 3 עד 4 מ"מ. על כנפי החפייהקטיפה צהבהבה ועליה ארבעה כתמים חומים כהים (לעיתים שחורים), שני כתמים על כל אחת מכנפי החפייה. הכתמים ברורים יותר אצל הנקבה מאשר אצל הזכר. גודל הביצה 0.40 עד 0.75 מ"מ על 0.30 עד 0.45 מ"מ. הזחל מתפתח ומגיע לגודלו המירבי - 4 מ"מ. הזחל בשרני, ערום וצהבהב. גודל הגולם דומה לגודל הבוגר, ומגיע ל -2.8 עד 4.5 מ"מ.

 

תפוצה:

 

מין זה נפוץ בארצות טרופיות וסובטרופיות, ונפוץ מאוד בישראל.

 

אורח חיים והתנהגות:

 

הנקבה מטילה ומדביקה את ביציה על תרמילים המבשילים בשדה או על זרעים המאוחסנים במחסן. הזחל הבוקע לאחר ימים אחדים חודר מתחת לביצה הישר לתוך הזרע. הוא ניזון ומתפתח מתוכנו של הזרע ומתגלם בתוכו. הבוגר מגיח דרך "חלון" עגול האופייני לזרעוניתיים. התנאים המיטיביים להתפתחות הזרעית המכותמת הם טמפרטורה של 30 מ"צ ו- 70% לחות יחסית. תנאי טמפרטורה של 18 ו-35 מ"צ ולחות יחסית של 30% ו- 90% הם קיצוניים לחרק. סף ההתפתחות של המזיק הוא 14 מ"צ. 

בתנאים נוחים הביצה מתפתחת תוך שלושה עד ארבעה ימים בעוד שבתנאים קיצוניים (תנאים ירודים להתפתחות החרק) יכולה התפתחותה להימשך כ- 35 ימים. בתנאי קיץ הזחל מתפתח תוך 17 עד 22 ימים. בתנאי חורף (בטמפרטורות נמוכות) התפתחותו נמשכת חודשים אחדים. משך התפתחותו של הזחל מושפע מהפונדקאים (הזרעים) שמהם הוא ניזון. משך התפתחותו של הגולם בטמפרטורה של 27 מ"צ הוא כשבעה ימים. משך חיי הבוגרים בטמפרטורה של 28 מ"צ הוא ארבעה ימים בממוצע, ובטמפרטורה של 17 מ"צ תשעה ימים בממוצע. בתנאי מעבדה נמשכה התפתחותו השלמה של דור אחד מארבעה שבועות (בקיץ) עד 4.5 חודשים בערך (בחורף). התפתחות הזחל מתרחשת בתוך הזרע, כך שבתחילת דרכו צורתו מקופלת.

 

נזקי הזרעית המוכתמת:

 

מינים רבים של קטניות משמשים כפונדקאים לזרעית זו, ביניהם: חומצה, אפונה, עדשים, פול, בקיה, אפונת בקר ועוד. בדומה לזרעוניתיים אחרים, תקיפת הזרעים על ידי החיפושית יכולה להתחיל כבר בשדה. זאת במיוחד, אם משאירים את התרמילים בשדה לזמן ממושך לאחר ההבשלה. לאחר הבאת הזרעים למחסן ממשיכות הזרעיות להתפתח ולקיים דורות נוספים על הזרעים. 

דרגות הזחל והגולם של הזרעיות מתפתחות בתוך הזרעים. הזחלים אוכלים את תוכן הגרעינים ובצורה זו פוגעים באיכותם. הם גורמים להפסדים במשקל ופוגעים בכושר הנביטה של הזרע. בשלבים מתקדמים של הנזק ניכרים בגרעינים הרבה "חלונות" (החורים שמהם הבוגרים מגיחים). אוכלוסיה התחלתית של חרק אחד ל - 1 ק"ג גרעיני קטניות, בתנאי טמפרטורה של 27 מ"צ ו-72% לחות יחסית יכולה לגרום להפסד של כ-20% במשקל תוך שלושה חודשי אחסון.

 

 

(c) כל הזכויות שמורות לחברת אחסנה ירוקה בע"מ. 

מוצרי הדברה שאולי יעניינו אותך

כתובתינו:
הערבה 31 נתיבות
מורדי הגטאות 50 ראשון לציון

פנייה מהירה

מלאו את פרטיכם ונשוב אליכם בהקדם
כתובת המייל לא תופיע באתר ולא תועבר לצד שלישי
הדברת-חרקים
הדברה באיוד
הדברת-מכרסמים
עבודות-גינון
נעשה באהבה ע"י © כל הזכויות שמורות 2021  תקנון | מדביר בראשון לציון | תחזית מזג אוויר תל אביב
הדברת מכרסמים Big house תיבות האכלה להדברת מכרסמים עם רעלים להדברה בטוחה 2תחנות  "ביג האוס" תיבת האכלה סגורה הרמטית להדברת חולדות המיועדת לשימוש חד פעמי. מתאימה לשימוש בכל מקום כגון: עליות גג, מחסנים, לולים, חניונים וכד'. התחנה מכילה פיתיון (בלוקיון פלוס)המבוסס על חומר אנטיקואגולנטי (מונע קרישת דם). תכולתה מאפשרת שימושה בתנאי לחות קשים. הפיתיון בצורת בלוק המכיל תוספות מזון וטעם מושך במיוחד את החולדות ומביא להדברתן. הוראות שימוש: יש להניח את תיבות האכלה (2 עד 3) במרחק של כ- 10 עד 15 מטר באופן שלא יאפשר גישה של ילדים או חיות מחמד לחומר (מומלץ להעמיד במקום מוסתר). יש להניח את תיבות האכלה בפתחי מחילות ומקומות אכילה, שתייה, מעבר או בכל מקום אחר בו נמצאו סימנים המראים פעילות של המכרסמים. המוצר נמכר אך ורק כסט של 2 יחידות ולא ניתן למכור יחידה אחת. שימו לב, שימו לב, זו פעם ראשונה שהמשרד להגנת הסביבה מאשר למכור רעל עכברים לשימוש ביתי! מוצר זה מהווה שינוי הרגלי מכירה וכמובן הרגלי צריכה ומאפשר ללקוחות לפתור את בעיית החולדות ללא אחזקה של חומרים מסוכנים ומבלי לעבור על החוק ולנו כמוכרים , למכור בביטחון מוצר מקצועי שישמור על בטיחות הלקוחות ובני משפחותיהם. מכיל: ברודיפקום (BRODIFACOUM) 0.005%, דנטוניום בנזואט (חומר מר) 0.001% - תוספת מזון, חומרי טעם וצבע, פרפין וחומר משמר (השלמה ל 100%).   משקל נטו : 100 גר'      מספר רישום המשרד להגנת הסביבה: 585      

הזמינו את המוצר בואו אלי להדברה
הדברת מכרסמים
ההודעה נשלחה בהצלחה!
נציגנו ישובו אליכם בהקדם, תודה